10. У залізному стакані масою 300 г міститься вода за температури 15 °С. У нього опус- кають

алюмінієве тіло масою 1,5 кг, температура якого 90 °С. Після встановлення тепловоï рівноваги температура дорівнює 20 °С. Визнач масу води в стакані. Питома те- плоємність заліза становить 460 Дж алюмінію 920 Дж kr.°C' води 4200 kr.°C Дж kr.°C' -​ ДАЮ 100 БАЛІВ

Ответы на вопрос

Отвечает Исламбеков Руслан.

Ответ:

Задача полягає в обчисленні маси води в стакані після встановлення теплової рівноваги. Для цього використовується рівняння теплового балансу:

маса_води * питома_теплоємність_води * (кінцева_температура_води - початкова_температура_води) + маса_алюмінію * питома_теплоємність_алюмінію * (кінцева_температура_алюмінію - початкова_температура_алюмінію) + маса_заліза * питома_теплоємність_заліза * (кінцева_температура_заліза - початкова_температура_заліза) = 0

Підставляючи дані з задачі, отримуємо:

маса_води * 4200 * (20 - 15) + 1.5 * 920 * (20 - 90) + 0.3 * 460 * (20 - 90) = 0

Розв'язуючи це рівняння, отримуємо масу води в стакані, яка дорівнює 0.055 кг, або 55 г.

Отвечает Феоктистова Виктория.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі можна використати закон збереження енергії:

Маса * специфічна теплоємність * зміна температури = виділена/поглинута енергія.

Спочатку розглянемо алюмінієве тіло, яке охолоджується з 90°C до 20°C:

Маса алюмінію (m₁) = 1.5 кг,

Початкова температура (T₁) = 90°C,

Кінцева температура (T₂) = 20°C,

Специфічна теплоємність алюмінію (c₁) = 920 Дж/(кг°C).

За законом збереження енергії:

m₁ * c₁ * (T₂ - T₁) = виділена/поглинута енергія алюмінію.

Після підставлення значень:

1.5 кг * 920 Дж/(кг°C) * (20°C - 90°C) = -99,900 Дж.

Виділена енергія алюмінію дорівнює -99,900 Дж, оскільки тіло віддає енергію навколишньому середовищу.

Тепер розглянемо воду в залізному стакані:

Початкова температура води (T₃) = 15°C,

Кінцева температура води (T₂) = 20°C,

Специфічна теплоємність води (c₃) = 4200 Дж/(кг°C).

Масу води (m₃) ми хочемо знайти.

За законом збереження енергії:

m₃ * c₃ * (T₂ - T₃) = виділена/поглинута енергія води.

Після підставлення значень:

m₃ * 4200 Дж/(кг°C) * (20°C - 15°C) = 99,900 Дж.

Тепер ми можемо вирішити рівняння для m₃:

m₃ * 4200 Дж/(кг°C) * 5°C = 99,900 Дж.

m₃ = 99,900 Дж / (4200 Дж/(кг°C) * 5°C) = 4.75 кг.

Отже, маса води в залізному стакані становить приблизно 4.75 кг.

Объяснение: