с решением! На скільки градусів потрiбiдний провідник. узятий при 0 °C. щоб його опір збiльшився в

п'ять разів? Температурний коефіцієнт опору міді 0,0043К^(-1)​

Ответы на вопрос

Отвечает Кайстро Галина.

Объяснение:

Для розрахунку потрібно використовувати формулу для температурної зміни опору:

ΔR = R0 * α * ΔT,

де

ΔR - зміна опору,

R0 - опір при початковій температурі,

α - температурний коефіцієнт опору,

ΔT - зміна температури.

Ми хочемо, щоб опір збільшився в 5 разів, тому зміна опору становитиме:

ΔR = 5 * R0.

Тепер ми можемо записати формулу зміни опору для цього завдання:

5 * R0 = R0 * α * ΔT.

Скасуємо R0 з обох боків:

5 = α * ΔT.

Для розрахунку ΔT з цієї формули потрібно знати значення температурного коефіцієнта опору (α). В нашому випадку α дорівнює 0,0043 К^(-1).

Підставимо це значення в формулу:

5 = 0,0043 * ΔT.

Розділимо обидві частини на 0,0043:

ΔT = 5 / 0,0043.

Отримаємо:

ΔT ≈ 1163 К.

Тому, щоб опір збільшився в п'ять разів, провідник ми повинні нагріти на 1163 градусів Цельсія.