КОНТРОЛЬНА РОБОТА з теми «Температура. Внутрішня енергія. Теплопередача» ФИЗИКА 8 КЛАСС У

каструлю, де знаходиться вода об'ємом 2 л при температурі 25 0С, долили 3 л окропу ( 100 0С). Яка температура води встановилася? Густина води 1000 кг/м3 Щоб вимити посуд, хлопчик налив у таз 3 л води, температура котрою була 10 0С. Скільки літрів окропу потрібно залити у таз, щоб температура води в ньому стала рівною 50 0С? Змішали три рідини однакової маси, але різної температури. Перша має температуру 27 0С, друга 7 0С, третя 62 0С. Визначте температуру, що встановилася? Яка кількість теплоти буде потрібна для нагрівання на 16 0С повітря в кімнаті, розмір якої 4х5х3 м? Воду якої маси можна нагріти на 16 0С цією кількістю теплоти? Густина повітря 1,3 кг/м3. (С РЕШЕНИЕМ НА ВСЕ ЗАДАЧИ)

Ответы на вопрос

Отвечает Чаус Юля.

Ответ:Перший завдання:

Використовуючи закон збереження енергії, можна порахувати кількість теплоти, яка передається від гарячого окропу до холодної води:

=

Δ

Q=mcΔT

Де:

Q - кількість теплоти (в жулях або кілокалоріях)

m - маса речовини (в кількості води це літри, переведені в грами, тобто 3000 г)

c - специфічна теплоємність води (1 ккал/град)

Δ

ΔT - зміна температури (в градусах Цельсія)

При цьому спробуємо розрахувати температуру встановлення:

гарячий окріп

=

вода

Q

гарячий окріп

=Q

вода

3000

×

1

×

(

100

)

=

2000

×

1

×

(

25

)

3000×1×(100−T)=2000×1×(T−25)

Розв'яжемо рівняння для

T:

300000

3000

=

2000

50000

300000−3000T=2000T−50000

5000

=

350000

5000T=350000

T = 70 \, ^\circ \text{C}

Отже, температура води встановилася на 70 °C.

Друге завдання:

Знову використовуючи закон збереження енергії:

1

Δ

1

+

2

Δ

2

=

3

Δ

3

m

1

cΔT

1

+m

2

cΔT

2

=m

3

cΔT

3

Замість зміни температури можна використовувати різницю температур (відповідно,

3

1

T

3

−T

1

,

3

2

T

3

−T

2

).

Розглянемо рівняння для визначення температури:

3000

(

62

1

)

+

3000

(

7

2

)

=

3000

(

27

3

)

3000(62−T

1

)+3000(7−T

2

)=3000(27−T

3

)

186000

3000

1

+

21000

3000

2

=

81000

3000

3

186000−3000T

1

+21000−3000T

2

=81000−3000T

3

3000

1

+

3000

2

+

3000

3

=

111000

3000T

1

+3000T

2

+3000T

3

=111000

T_1 + T_2 + T_3 = 37 \, ^\circ \text{C}

Третє завдання:

Для розрахунку кількості теплоти, яка буде потрібна для нагрівання повітря в кімнаті, можна використати формулу:

=

Δ

Q=mcΔT

=

1.3

×

4

×

5

×

3

×

1005

×

16

Q=1.3×4×5×3×1005×16

Тепер можна використати цю кількість теплоти, щоб нагріти воду:

=

Δ

Q=mcΔT

=

×

1

×

16

Q=m×1×16

1.3

×

4

×

5

×

3

×

1005

×

16

=

×

1

×

16

1.3×4×5×3×1005×16=m×1×16

=

1.3

×

4

×

5

×

3

×

1005

×

16

16

m=

16

1.3×4×5×3×1005×16

=

3900

г

=

3.9

л

m=3900г=3.9л

Отже, ці 3.9 літри води можна нагріти на 16 °C, використовуючи теплоту, яка вивільниться під час нагрівання повітря в кімнаті.

Объяснение: