Вода объемом 2 л налита в сосуд и имеет температуру 10 °С. а) Определите массу воды. (ρ = 1000

кг/м3) [2] b) Определите, какое количество теплоты необходимо, чтобы нагреть воду до температуры кипения. (с = 4200 Дж/(кг ∙°С)). [2] с) Вычислите, какое количество теплоты необходимо, чтобы воду превратить в пар (r = 2,3·106 Дж/кг). [2] d) Вычислите общее количество теплоты, которое было затрачено Можете решить d СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Мазур Оля.
Маса води може бути обчислена, використовуючи формулу:

Маса = об'єм × густина

Маса = 2 л × 1000 кг/м³ = 2000 г або 2 кг.

б) Для нагрівання води до температури кипіння (100 °C) з температури 10 °C потрібно використати тепло-потік, який можна розрахувати за допомогою формули:

Q = маса × специфічна теплоємність × зміна температури

Q = 2 кг × 4200 Дж/(кг∙°C) × (100 °C - 10 °C) = 798,000 Дж або 798 кДж.

с) Для перетворення води в пар потрібно використати тепло-потік, який можна розрахувати за допомогою формули:

Q = маса × зміна стану × тепло-потік перетворення

Q = 2 кг × 2.3×10⁶ Дж/кг = 4.6×10⁶ Дж або 4.6 МДж.

d) Обща кількість тепла, яку потрібно затратити, щоб нагріти воду до кипіння і перетворити її в пар, дорівнює сумі кількостей тепла з пунктів б і с:

798 кДж + 4.6 МДж = 4.6 МДж + 798 кДж = 4.601 МДж або 4,601,798 кДж.