Мотузка, що з’єднана одним кінцем з тілом масою 4 кг, яке розташоване на горизонтальній поверхні,

перекинута через блок. Визначити два значення прискорення руху тіла, якщо до вільного кінця мотузки: 1) прикласти силу 12 кГ, яка діє у напрямку руху? 2) підвісити тягар масою 2,5 кг?

Ответы на вопрос

Отвечает Квашнина Ангелина.

Для обчислення прискорення руху тіла у вас є два випадки:

1) Прикласти силу 12 кГ, яка діє у напрямку руху:

Сила, яка діє на тіло, може бути знайдена за допомогою другого закону Ньютона:

F = m * a

де F - сила (12 кГ), m - маса тіла (4 кг), a - прискорення.

Тепер знаючи силу і масу, можемо знайти прискорення:

12 кГ = 4 кг * a

a = (12 кГ) / (4 кг) = 3 м/с²

Отже, прискорення в першому випадку дорівнює 3 м/с².

2) Підвісити тягар масою 2,5 кг:

В цьому випадку сила від тягара тягара буде відома як F = m2 * g, де m2 - маса тягара (2,5 кг), а g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с² на Землі).

Тепер можна використовувати другий закон Ньютона для обчислення прискорення:

F = m * a

де F - сила, яка діє на тіло (від тягара), m - маса тіла (4 кг), a - прискорення.

Підставимо відомі значення:

m2 * g = m * a

(2,5 кг) * (9,81 м/с²) = (4 кг) * a

a = (2,5 кг * 9,81 м/с²) / 4 кг = 6,1375 м/с²

Отже, прискорення в другому випадку дорівнює приблизно 6,1375 м/с².