у лабораторії змішали 200г тосолу за температурою 50° і 500г води за температурою 20°. Визначити

температуру суміші​

Ответы на вопрос

Отвечает Поляков Роман.

Ответ: близько 27.3°C.

Объяснение:

За даними, які ви надали, в лабораторії змішали 200 г тосолу за температурою 50° і 500 г води за температурою 20°. Щоб визначити температуру суміші, можна скористатися формулою теплового балансу:

m1 * c1 * (Tf - T1) = m2 * c2 * (T2 - Tf)

де:

m1 - маса першої речовини (тосолу), г

c1 - теплоємність першої речовини (тосолу), Дж/(г*°C)

T1 - початкова температура першої речовини (тосолу), °C

m2 - маса другої речовини (води), г

c2 - теплоємність другої речовини (води), Дж/(г*°C)

T2 - початкова температура другої речовини (води), °C

Tf - кінцева температура суміші, °C

Підставляючи дані з вашого запиту, отримаємо:

200 г * 40.0 J/(g°C) * (Tf - 50°C) = 500 г * 4.18 J/(g°C) * (20°C - Tf)

Розв’язуючи це рівняння, отримаємо:

Tf = ((500 г * 4.18 J/(g°C) * 20°C) + (200 г * 40.0 J/(g°C) * 50°C)) / (500 г * 4.18 J/(g°C) + 200 г * 40.0 J/(g°C)) ≈ 27.3°C.

Таким чином, кінцева температура суміші складає близько 27.3°C.