Латунну деталь масою 2 кг помістили охолоджуватися повністю наповнене 10 л. відро з водою.Латунна

деталь мала температуру 200°С.Визначте до якої температури нагріється вода,якщо її початкова температура= 0°с​

Ответы на вопрос

Отвечает Серен-Оол Вова.

Ответ:

Для вирішення цього завдання можна використати закон збереження енергії. За цим законом, енергія, яку втрачає латунна деталь, повинна бути зарахована в енергію, яку отримує вода.

Ми можемо використати формулу:

м1c1(T1 - T) = м2c2(T - T2),

де:

м1 - маса латунної деталі,

c1 - специфічна теплоємність латуні,

T1 - початкова температура латунної деталі,

м2 - маса води,

c2 - специфічна теплоємність води,

T - кінцева температура води,

T2 - початкова температура води (0°C).

Підставляючи відомі значення, отримуємо:

2кг * c1 * (200°C - T) = 10л * 1кг/л * c2 * (T - 0°C).

Зауважте, що об'єм води виражений у літрах, але для обчислень ми використовуємо масу, тому ми помножили об'єм на щільність води, яка дорівнює 1 кг/л.

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння відносно T:

2кг * c1 * (200°C - T) = 10кг * c2 * T.

Розкриваємо дужки і групуємо подібні члени:

400кг * c1 - 2кг * c1 * T = 10кг * c2 * T.

Переносимо члени з T на одну сторону рівняння:

400кг * c1 = (2кг * c1 + 10кг * c2) * T.

Ділимо обидві частини на (2кг * c1 + 10кг * c2):

T = (400кг * c1) / (2кг * c1 + 10кг * c2).

Тепер, підставляючи відповідні значення специфічних теплоємностей (c1 для латуні та c2 для води), можна обчислити кінцеву температуру води.