СРОЧНО!!!!!!!!!!! 1. Чому можна твердити, що рівномірний рух тіла по колу - це рух з

прискоренням? 2. Дайте визначення періоду обертання тіла. Позначення, розрахункові формули, одиниці вимірювання в СІ. 3. Дайте визначення обертової частоти. Позначення, розрахункові формули, одиниці вимірювання в СІ. 4. Дайте визначення лінійної швидкості. Позначення лінійної швидкості по колу, розрахункові формули. 5. Дайте визначення кутової швидкості. Позначення, розрахункові формули, одиниці вимірювання в СІ. 6. Яке прискорення називають доцентровим? Вивести розрахункову формулу визначення доцентрового прискорення. Одиниці вимірювання в СІ. 7. Чи є сталим прискорення під час рівномірного руху тіла по колу?

Ответы на вопрос

Отвечает Пучкова Маша.
1. Рівномірний рух тіла по колу є рухом з прискоренням, оскільки напрямлене до центра обертання прискорення потрібне для зміни напрямку руху тіла.

2. **Період обертання тіла** - це час, за який тіло повертається навколо своєї орбіти або обертається навколо своєї вісі. Позначається як T. В СІ одиницею вимірювання є секунда (с).

3. **Обертова частота** (або частота обертання) - це кількість повних обертань тіла за одиницю часу. Позначається як \(f\). Розраховується як \(f = \frac{1}{T}\), де \(T\) - період обертання. В СІ одиницею вимірювання є герц (Гц), що відповідає одному обертанню в секунду.

4. **Лінійна швидкість** - це швидкість, з якою тіло рухається по колу, враховуючи відстань, пройдену вздовж кола за одиницю часу. Позначається як \(v\). Розраховується як \(v = \frac{s}{t}\), де \(s\) - відстань, \(t\) - час. Лінійна швидкість взаємозв'язана з обертовою частотою так: \(v = 2\pi r f\), де \(r\) - радіус кола.

5. **Кутова швидкість** - це кількість кутових одиниць, які проходяться тілом за одиницю часу. Позначається як \(\omega\). Розраховується як \(\omega = \frac{\Delta\theta}{\Delta t}\), де \(\Delta\theta\) - зміна кута, \(\Delta t\) - зміна часу. В СІ одиницею вимірювання є радіан за секунду (рад/с).

6. **Доцентрове прискорення** - це прискорення, спрямоване від центра обертання до тіла, необхідне для утримання тіла на колі. Розраховується як \(a_c = r \omega^2\), де \(r\) - радіус кола, \(\omega\) - кутова швидкість. Одиницями вимірювання є метр за секунду квадрат (м/с²).

7. Прискорення під час рівномірного руху тіла по колу є сталим і напрямлене до центра обертання.
Отвечает Семенов Макс.

Объяснение:

1. Рівномірний рух тіла по колу - це рух з прискоренням, оскільки напрямлений радіус тіла постійно змінюється, і, отже, тіло змінює свою лінійну швидкість. Це прискорення називається центростремительним або доцентровим прискоренням.

2. Період обертання тіла (T) - це час, необхідний для здійснення одного повного оберту навколо осі обертання. Позначення: T. Одиниці вимірювання в СІ - секунди (с).

3. Обертова частота (f) - це кількість повних обертів тіла за одиницю часу. Позначення: f. Розрахункова формула: f = 1/T, де T - період обертання. Одиниці вимірювання в СІ - герц (Гц), що відповідає одному оберту на секунду.

4. Лінійна швидкість (v) - це відстань, пройдена тілом по колу, поділена на час. Позначення: v. Розрахункова формула: v = 2πr/T, де r - радіус кола, T - період обертання.

5. Кутова швидкість (ω) - це швидкість зміни кута повороту тіла. Позначення: ω. Розрахункова формула: ω = 2πf, де f - обертова частота. Одиниці вимірювання в СІ - радіани за секунду (рад/с).

6. Доцентрове прискорення - це прискорення, спрямоване від центру обертання тіла до точки на його траєкторії. Розрахункова формула: ac = v²/r, де v - лінійна швидкість, r - радіус кола. Одиниці вимірювання в СІ - метри за секунду в квадраті (м/с²).

7. Ні, сталим прискоренням не є. Прискорення тіла під час рівномірного руху по колу постійно змінюється в напрямленні від центру кола до точки на його траєкторії, що призводить до зміни лінійної швидкості та кутової швидкості.