У сталу напругу підключили спочатку конденсатор ємністю 12 мкФ, а далі конденсатор ємністю 60 мкФ.

Який з конденсаторів накопичить більшу енергію і у скільки разів вона буде більшою?

Ответы на вопрос

Отвечает Крохалев Никита.

Ответ:

Енергія, накопичена в конденсаторі, обчислюється за формулою:

E = (1/2) * C * V^2,

де:

E - енергія (в жулях),

C - ємність конденсатора (в фарадах),

V - напруга на конденсаторі (в вольтах).

Для першого конденсатора ємністю 12 мкФ і напрузі, допустимо, 10 вольт:

E1 = (1/2) * 12e-6 F * (10 V)^2 = 0.006 Дж (джулів).

Для другого конденсатора ємністю 60 мкФ і такою самою напругою 10 вольт:

E2 = (1/2) * 60e-6 F * (10 V)^2 = 0.03 Дж (джулів).

Отже, другий конденсатор накопичує більше енергії (0.03 Дж проти 0.006 Дж), і ця енергія у 5 разів більша.