көлемі 400см3 темір пластиркасы балқу температурасында тұр. p темір=7800 кг/м3, лямбда темір=27•10

4 дж/кг. Помогите срочно пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Пестунова Алинка.

Ответ:

Темір пластиркасының көлеміні есептеу үшін, көлем формуласын қолданамыз:

V = m / ρ

Біздің массасы (m) белгіленбеген, сіз массасын білдіреді:

m = ρ * V

Сіздің көлеміңіз 400 см³, бірақ метрлік мөлшерде тұруы керек. Сонысқа көлемді метрлікке ауыстырған жасалған тәжірибе мөлшерінде көрсеткішімізді 0.0004 м³ құраймыз. Тағы, темірдің плотностьсы (ρ) сіздің кірістіріп жатқан плотностьсын білдіреді. Сіздің кірістіріп жатқан плотностьыңыз 7800 кг/м³, сондықтан:

m = 7800 кг/м³ * 0.0004 м³ = 3.12 кг

Темір пластиркасының массасы 3.12 кг.

Лямбда темір сіздің кірістіріп жатқан лямбда теміріңізге біріктіреді. Сіздің кірістіріп жатқан лямбда теміріңіз 27 * 10^4 дж/кг.

Сонымен әрі, теплолау сәтіні табу үшін энергия формуласын қолданамыз:

Q = m * λ * ΔT

Сіздің дәлдікті табу қажет емес, содан біз ΔT (температура айырмасы) жатсауымыз. Біз біздің міндетті табу айырмасын табамыз:

Q = 3.12 кг * 27 * 10^4 дж/кг = 8.424 * 10^5 дж

Содан біздің темір пластиркасы үшін температура айырмасын қабылдауымыз қажет.

Сізде температура айырмасын жатсау үшін басқа деректерге қажымайсыз.