Для плавления 2,1 дм³ льда необходимо 608 кДж теплоты. Определи плотность льда, если его начальная

температура равна 0°С. Ответ (округли до целого числа): КГ/M³​

Ответы на вопрос

Отвечает Самокиш Дмитрий.

Відповідь:

Для знаходження плотності льда можна використовувати рівняння:

Плотність (ρ) = Маса (m) / Об'єм (V).

Масу можна знайти, використовуючи відому співвідношення між теплотою та масою льда:

Q = m * L,

де Q - тепло (в джоулях),

m - маса (в грамах),

L - теплота плавлення льда (в Дж/г).

Знаючи, що 608 кДж теплоти витрачаються на плавлення 2,1 дм³ льда, ми можемо визначити масу льда:

608,000 Дж = m * L,

m = 608,000 Дж / L.

Значення L для плавлення льда дорівнює близько 333.55 Дж/г. Підставляючи це значення, отримаємо:

m = 608,000 Дж / 333.55 Дж/г ≈ 1820 г.

Тепер, знаючи масу льда (в грамах) і об'єм (в дм³), можемо обчислити плотність:

Плотність (ρ) = маса (m) / об'єм (V) = 1820 г / 2,1 дм³ = 866,67 г/дм³.

Отриману величину плотності можна округлити до цілого числа:

Плотність льда ≈ 867 кг/м³.