У провіднику, довжина активної частини якого становить 24 см сила струму дорівнює 100 А. Провідник

вміщено в однорідне магнітне поле перпендикулярно лiнiям iндукції, яка дорівнює 20 мТл. Яку роботу виконає магнітне поле при перемiщенні цього провідника на 25 см?​

Ответы на вопрос

Отвечает Миронов Саша.
ПОЗНАЧТЕ ЯК КРАЩУ ВІДПОВІДЬ




Для знаходження роботи, яку виконує магнітне поле під час переміщення провідника зі струмом в магнітному полі, можна використовувати формулу:

Робота (W) = F * d * B * sin(θ),

де:
- F - сила, що діє на провідник через плин струму (в даному випадку, F = I * L, де I - сила струму, L - довжина провідника),
- d - відстань, на яку переміщено провідник,
- B - індукція магнітного поля,
- θ - кут між напрямом сили струму і напрямом магнітного поля (у цьому випадку, θ = 90 градусів, оскільки магнітне поле перпендикулярне лініям індукції).

Дані:
- Довжина активної частини провідника (L) = 24 см = 0,24 м,
- Сила струму (I) = 100 А,
- Індукція магнітного поля (B) = 20 мТл = 0,02 Тл,
- Відстань переміщення провідника (d) = 25 см = 0,25 м.

Тепер ми можемо обчислити роботу:

F = I * L = 100 А * 0,24 м = 24 Н.

W = F * d * B * sin(θ) = 24 Н * 0,25 м * 0,02 Тл * sin(90°) = 24 * 0,25 * 0,02 * 1 = 0,12 Дж (джоулів).

Таким чином, магнітне поле виконає роботу в розмірі 0,12 Дж при переміщенні провідника на 25 см.