8. Су құйылған ыдыска биiктiгi h = 0,05 м темiр бiлеуше салынган. Судың биіктігі hz = 0,3 м. Судын

білеушенiн устінгі бетіне түсiретiн қысымын есептеңіз. (Pey = 103 кг/м3).​

Ответы на вопрос

Отвечает Труфанова Виктория.

Берілгені: Формула:

h1=0,05м P=pg(h2-h1)

h2=0,3м

p=103кг/м³

(g=9,8≈10)

Р=?

Шешуі:

P=103×10×(0,3-0,05)=103×10×0,25=257,5

Р=257,5 Па