Мотоцикліст обганяє колону тракторів довжиною 300 м, рухаючись зі швидкістю 18 км/год. За який

час він здійснить обгін, якщо колона рухається зі швидкістю 4,5 км/год? Надати повне рішення. Відповідь записати у секундах. Наприклад: 2с

Ответы на вопрос

Отвечает Неверовский Артём.

Для розв'язання цієї задачі спочатку переведемо швидкості в одиниці СІ (метри на секунду), оскільки величини швидкості в даній задачі задані в кілометрах на годину (км/год). Для цього використовуємо наступний перетворювальний множник: 1 км/год = 1000 м/3600 с = 5/18 м/с.

Отже:

- Швидкість мотоцикліста (V₁) = 18 км/год * (5/18) м/с = 5 м/с

- Швидкість колони тракторів (V₂) = 4,5 км/год * (5/18) м/с = 1,25 м/с

- Відстань для обгону (d) = 300 м

Тепер ми можемо використовувати формулу для розрахунку часу (t):

t = d / (V₁ - V₂)

Підставимо відомі значення:

t = 300 м / (5 м/с - 1,25 м/с) = 300 м / 3,75 м/с = 80 с

Отже, мотоцикліст здійснить обгін колони тракторів за 80 секунд.