40 БАЛІВ! Дві однакові маленькі провідні заряджені кульки мають заряд 5 нКл і -3 нКл і розміщені на

відстані 1 м у вакуумі. Кульки приводять у дотик. На якій відстані їх потрібно розмістити, щоб сила взаємодії між ними не змінилась?

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Макарий.

F1=k*Iq1I*Iq2I/R1²=k*5*3/1²=15*k

После соприкосновения заряд каждого шарика будет

по (5-3)/2=1 нКл.

F2=k*q²/R2²=F1

k*1²/R2²=15k

1/R2²=15

R2²=1/15

R2=1/√15≈1/3,9=0,256 м.  Это ответ.

Заряды уменьшились, значит и расстояние для создания такой же силы взаимодействия тоже надо уменьшить.

В кулоны не переводила, т.к. силу взаимодействия не спрашивают, а приставки нано сократятся.