ДОПОМОЖІТЬ!!!!СРОЧНО!!!ДАЮ 30 БАЛІВ!!!!ЯКЩО НЕ ЗНАЄТЕ,НЕ ПИШІТЬ!!!!!!!!!!!!!!!!! Дві маленькі

кульки, кожна з яких має заряд 20 нКл, розташовані в повітрі на відстані 10 см одна від одної. Визначте силу електричного відштовхування кульок. Коефіцієнт пропорційності в законі Кулона дорівнює 9⋅10⁹ Н⋅м2/Кл2.

Ответы на вопрос

Отвечает Биккенин Камиль.

Сила електричного відштовхування між двома зарядженими об'єктами може бути обчислена за допомогою закону Кулона. Формула для цього закону виглядає так:

F = k * (|q1 * q2|) / r^2

Де:

F - сила електричного відштовхування між кульками,

k - коефіцієнт пропорційності (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2),

q1 і q2 - заряди кульок (20 нКл, але ми повинні врахувати знак, який вказує на тип заряду),

r - відстань між кульками (0,1 м, тобто 10 см).

Так як обидві кульки мають однаковий заряд, ми можемо позначити їх заряди як q1 і q2 обидва дорівнюють 20 нКл.

Тепер ми можемо обчислити силу:

F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (|20 нКл * 20 нКл|) / (0.1 м)^2

F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * (400 * 10^(-18) Кл^2) / 0.01 м^2

F = (9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2) * 4 * 10^(-16) Кл^2 / 0.01 м^2

F = (9 * 4) * 10^(-7) Н

F = 36 * 10^(-7) Н

F = 3.6 * 10^(-6) Н

Отже, сила електричного відштовхування між кульками дорівнює 3.6 * 10^(-6) Н.