Не пишіть, хто не знає!!! Нагріту сталеву кульку ставлять на лід, що має тем- пературу 0°С. Кулька

занурюється в лід наполови ну. До якої температури була нагріта кулька? Пояснити чому

Ответы на вопрос

Отвечает Постоєв Діма.

Відповідь:

≈ 46 ⁰С

Пояснення:

металева кулька віддає тепло лише то тієї миті доки не охолоне від початкової температури t₀ до температури t₁=0 ⁰C
виділяється тепло Q = m₁*c₁*(t₀-t₁)=V*ρ₁*c₁*(t₀-t₁)
де m₁, ρ₁ та c₁ - маса, густина та питома теплоємність сталі
лід об'ємом V/2  поглинає тепло Q та плавиться
Q = m₂*λ₂= V/2 *ρ₂*λ₂

де m₂, ρ₂ та λ₂ - маса, густина та питоме тепло плавлення льоду
отже
Q = V*ρ₁*c₁*(t₀-t₁) = V/2 *ρ₂*λ₂

V*ρ₁*c₁*(t₀-t₁) = V/2 *ρ₂*λ₂

t₀= t₁+ ρ₂*λ₂ / (2*ρ₁*c₁) = 0 ⁰С + 1000*332000/(2*7800*460) = 46,26532887 ⁰С  ≈ 46 ⁰С