Пліт складається з 10 сухих ялинових брусів. Довжина кожного бруса 6 м, ширина 20 см і товщина 20

см. Чи можна на цьому плоту переправити через річку вантаж вагою 21,9 кН? (Щільність деревини дорівнює ρялини=600 кг/м3. Прийняти g = 9,8 Н/кг). Відповідь: на цьому плоту вантаж вагою 21,9 кН _________ переправити через річку. (У віконці запиши можна або не можна).

Ответы на вопрос

Отвечает Комененко Дмитрий.

Ответ:

Объяснение:

1)

Объем одного бруса:

V₁ = 6·0,20·0,20 = 0,24 м³

Объем плота:

V = 10·0,24 = 2,4 м³

2)

Вес плота без груза:

P₁ = m·g = ρ₁·V·g = 600·2,4·9,8 ≈ 14 100 Н

Здесь 600 кг/м³ - плотность ели

Вес плота с грузом:

P = 14 100 + 21 900 = 36 000 Н

3)

Выталкивающая сила со стороны воды:

F = ρ·g·V = 1000·9,8·2,4 = 23 500 Н

F < P

Нельзя!

Отвечает Саттаров Эмиль.

Ответ:

Можно

Объяснение:

F=(m+m)g=21900 + V*p(древесины) = 21900+2.4*600=21900+1440= 23340H

F=Fa   (условия равновесия)

Fa=pVg  (р густота воды)

V=10V=6*0.2*0.2*10= 2.4m^3  общий объем

Fa=1000*2.4*10 = 24000H

Fa>F  24000>23340    Можно