Тіло падає з висоти 10м. На якій висоті його потенціальна енергія дорівнює кінетичній? Дайте

пояснення та обчисліть значення енергій в цей момент. Масса тіла 5 кг Допоможіть будь ласка срочно ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шатравка Леша.

Ответ:

:)

Объяснение:

Коли потенціальна енергія тіла дорівнює кінетичній, ми можемо записати рівняння:

Ep = Ek

mgh = (1/2)mv^2

де v - швидкість тіла на певній висоті.

Можемо переписати це рівняння, щоб знайти висоту:

h = (1/2)v^2/g

Таким чином, ми повинні знайти швидкість тіла на висоті 10 м, використовуючи закон збереження енергії:

mgh = (1/2)mv^2

v = √(2gh)

v = √(2 * 9,81 * 10) ≈ 14 м/с

Тепер ми можемо обчислити висоту, на якій потенціальна енергія дорівнює кінетичній:

h = (1/2)v^2/g

h = (1/2)(14)^2/9,81 ≈ 10 м

Отже, на висоті 10 м потенціальна енергія тіла дорівнює його кінетичній енергії. В цей момент тіло має кінетичну енергію:

Ek = (1/2)mv^2

Ek = (1/2) * 5 * (14)^2 ≈ 490 Дж

і потенціальну енергію:

Ep = mgh

Ep = 5 * 9,81 * 10 ≈ 490 Дж

Це показує, що на висоті 10 м всю енергію тіла складає кінетична енергія.

Отвечает Родионенко Егор.

Ответ:

Законом збереження енергії, потенціальна енергія при звільненні тіла перетворюється на кінетичну енергію в результаті падіння. Точка, в які дві енергії дорівнюють одна одній, знаходиться на висоті, яка є середньою між початковою та кінцевою точками.

Таким чином, середня висота, на якій потенціальна енергія дорівнює кінетичній, буде на половині шляху, тобто на висоті 5 метрів.

Загальна потенціальна енергія тіла в початковий момент дорівнює mgh, де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, h - висота. Потенціальна енергія тіла в точці падіння (на висоті 0) дорівнює 0.

Таким чином, потенціальна енергія тіла на висоті 10 м буде рівна:

Ep = m * g * h = 5 кг * 9,81 м/с² * 10 м = 490,5 Дж

Кінетична енергія тіла на висоті 5 метрів буде рівна потенціальній енергії на висоті 10 мінус потенціальній енергії на висоті 5 м:

Ek = Ep(10 м) - Ep(5 м) = m * g * (h(10 м) - h(5 м)) = 5 кг * 9,81 м/с² * (10 м - 5 м) = 245,25 Дж

Отже, на висоті 5 м потенціальна енергія тіла дорівнює кінетичній енергії, яка в цьому моменті становить 245,25 Дж.

____________________________

Побажання від автора: постав 5 зірочок та обери цю відповідь як найкращу. дякую вам!! гарного вам дня