М'яч масою 800 г скотився з гори висотою 10 м і біля підніжжя гори мав швидкість 6 м/с. Знайти силу

опору, що діяла на м'яч, якщо довжина схилу гори 100 м. допоможіть будь ласка​

Ответы на вопрос

Отвечает Матюхина Полина.

Ответ:

Ми можемо використати закон збереження енергії, щоб знайти швидкість м'яча на початку спуску:

mgh = (1/2)mv^2

де m = 0.8 кг, g = 9.8 м/с², h = 10 м, v = швидкість на початку спуску

0.8 кг * 9.8 м/с² * 10 м = (1/2) * 0.8 кг * v^2

78.4 Дж = 0.4 кг * v^2

196 м²/с² = v^2

14 м/с ≈ 50.4 км/год (округлено до одного знаку після коми)

Тепер ми можемо використати другий закон Ньютона, щоб знайти силу опору, що діяла на м'яч:

F = ma

де m = 0.8 кг, a = прискорення, яке дорівнює різниці між швидкістю на початку і в кінці спуску, та F - сила опору.

a = (6 м/с - 14 м/с) / (100 м / 9.8 м/с²)

a = -0.816 м/с²

F = 0.8 кг * (-0.816 м/с²)

F = -0.653 Н (заокруглено до одного знаку після коми)

Отже, сила опору, що діяла на м'яч, становила близько 0.653 Н у напрямку, протилежному до руху м'яча.