1. У чому відмінність між дифузією і броунівським рухом? 2. Крапля олії об'ємом 0,01 мм³

растеклась по поверхні води тонким шаром, площа якого 10 дм² Який висновок про розміри молекул олії можна зробити з цього факту, обчисліть диаметр молекули.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мусин Вилен.

Ответ:

1.Дифузією називають взаємне проникнення молекул однієї речовини у міжмолекулярний простір молекул іншої речовини внаслідок теплового руху молекул. Дифузія може відбуватися у твердих тілах, рідинах та газі.

Броунівський рух це хаотичний, безладний рух частинок (молекул) у рідинах або газах.

2.Оскільки маса краплі розпливлася повністю, то товщина плівки дорівнює діаметру молекули приблизно.

d=h

V=S*h

d=h=V/S=0,01*10^-9/10*10^-2=0,01*10^-7 м=10^-10 м