На скільки видовжиться залізнична рейка при нагріванні на відкритій місцевості влітку до 70°С,

порівняно з її довжиною 25 м при 0°С? Температурний коефіцієнт лінійного розширення заліза 0,000012 (1/°C). Відповідь виразіть у мм. Вкажіть тільки числову відповідь.​

Ответы на вопрос

Отвечает Плетнёва Аля.

Ответ:

Зміна довжини рейки обчислюється за допомогою формули для лінійного розширення:

ΔL = α * L0 * ΔT

де:

ΔL - зміна довжини,

α - температурний коефіцієнт лінійного розширення,

L0 - початкова довжина,

ΔT - зміна температури.

У цьому випадку:

α = 0,000012 (1/°C),

L0 = 25 м,

ΔT = (70°C - 0°C) = 70°C.

Підставимо значення в формулу:

ΔL = 0,000012 * 25 м * 70°C

ΔL = 0,021 м (або 21 мм).

Отже, залізнична рейка видовжиться на 21 мм при нагріванні до 70°C.