Допоможіть, будь ласка: Космічний орбітальний комплекс "Мир" рухається навколо планети: мах

віддаленя від поверхні h1, a min h2 (h1,h2>>R-радіус планети), протягом часу T0 (період обертання). Яким є прискорення вільного падіння на поверхні планети?​

Ответы на вопрос

Отвечает Евсеева Кристина.

Прискорення вільного падіння на поверхні планети, часто позначається як ( g ), може бути обчислене за допомогою закону всесвітнього тяготіння Ньютона. За цим законом, сила тяготіння між двома об'єктами дорівнює константі гравітації ( G ) помноженій на масу кожного об'єкта, і поділеній на квадрат відстані між центрами об'єктів.

Якщо ми розглядаємо планету з масою ( M ) і радіусом ( R ), то прискорення вільного падіння на її поверхні можна обчислити за формулою:

g = \frac{G \cdot M}{R^2}

де:

- G - гравітаційна константа,

 G \approx 6.674 \times 10^{-11} \, \text{м}^3 \, \text{кг}^{-1} \, \text{с}^{-2}

- M - маса планети

- R - радіус планети

Важливо зазначити, що ця формула припускає, що планета є сферою з однорідною густиной, що не завжди є точним для реальних планет.