довжина похилої площини 4 м, а висота-1м. яку силу необхідно прикладати для підняття вантажу масою

60 кг, якщо ККД похилої площини дорівнює 75℅?????

Ответы на вопрос

Отвечает Лис Азат.

Ответ:

F =   200 Н

Объяснение:

Дано:

S  =    4 м (довжина площини)

h =      1 м   (висота)

m = 60 кг

η =   75 %

__________

F - ?

У нас ЗАВЖДИ використовуються ДВІ роботи - корисна робота та повна робота.

Корисна робота - це наша ціль , нам потрібно підняти вантаж на висоту 1м.

А повна робота - це все те що ми для цього робимо (тягнемо, котимо, відпочиваємо і т.д. )

Робота корисна позначається в фізиці: А корисна, вона дорівнює:

А корисна = m*g *h  

m = 60кг           (маса вантажу)

g = 10 м/сек.кв (прискорення вільного падіння)

h = 1 м                 (висота на яку потрібно затягнути вантаж)

А корисна = 60*10 *1  

А корисна = 60*10 *1   = 600 Дж

Робота повна позначається в фізиці: А повна, вона дорівнює:

А повна = F * S      , де F - це сила яку ми прикладаємо щоб затягнути наш вантаж на відстань S.    (у нас якраз невідома ця сила)

Нам відомо, що η = 75 %   (КПД)

η = (А корисна / А повна ) * 100 %    

підставляємо:

75 = (600/ А повна ) * 100 %

(600/ А повна) = \frac{75}{100}                           (\frac{75}{100}    = 0,75)

А повна = \frac{600}{0.75}

А повна = \frac{600}{0.75}

А повна = 800 Дж

А повна = F * S      , де F - це сила яку ми прикладаємо щоб затягнути вантаж на відстань S.    (у нас якраз невідома ця сила)

F = \frac{A}{S}

F = \frac{800}{4}  =  200 Н