З якою швидкістю має летіти ракета, щоб час в ній сповільнювався в 3 рази?


Ответы на вопрос

Отвечает Пономаренко Виктор.

Ответ:

формулу уповільнення часу запишемо у вигляді

t = to / √ (1-v ^ 2 / c ^ 2)

3t = t / √ (1-v ^ 2 / c ^ 2). вирішуючи це рівняння отримуємо

3 = 1 / √ (1-v ^ 2 / c ^ 2)

1 = 3√ (1-v ^ 2 / c ^ 2)

1/9 = 1-v ^ 2 / c ^ 2

v ^ 2 / c ^ 2 = 1-1 / 9

v = c√ (8/9)

v = (2 * 2 ^ 1/2) c / 3 = 1,4 * 2 / 3c = 0,9428с або 2,83*10^8 м/с