Два однакових за модулем точкових заряди містяться в даному середовищі. Відстань між ними 250см.

сила взаємодії 300 мН. Визначити величину кожного з зарядів. в вакумі З поясненням будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецова Александра.

Ответ:

Для визначення величини кожного заряду в вакуумі можна скористатися законом Кулона:

F = k * |q1| * |q2| / r^2,

де F - сила взаємодії, k - електростатична стала, q1 і q2 - величини зарядів, r - відстань між ними.

У нашому випадку, F = 300 мН (міліньютон), r = 250 см = 2.5 м (метри), k = 9 * 10^9 Н·м^2/Кл^2.

Підставляємо дані в формулу:

300 * 10^-3 = (9 * 10^9) * |q1| * |q2| / (2.5)^2.

Знаходимо добуток |q1| * |q2|:

|q1| * |q2| = (300 * 10^-3) * (2.5)^2 / (9 * 10^9).

Обчислюємо значення добутку:

|q1| * |q2| ≈ 2.0833 * 10^-12 Кл^2.

Так як заряди однакові за модулем, то |q1| = |q2| = q.

Отже, q^2 ≈ 2.0833 * 10^-12 Кл^2.

Знаходимо величину кожного заряду:

q ≈ √(2.0833 * 10^-12) Кл.

Обчислюємо значення:

q ≈ 4.567 * 10^-6 Кл.

Отже, величина кожного заряду в вакуумі становить приблизно 4.567 * 10^-6 Кл.

Объяснение: