ДУЖЕ ПОТРІБНО ДО ЗАВТРА!!! БУДЬ ЛАСКА! У скільки разів потрібно змінити відстань між двома

точковими зарядами, щоб під час занурення у воду сила взаємодії між ними була така сама, як у повітрі? Діелектрична проникність води дорівнює 81.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукомский Дима.

Ответ:

Для визначення такої відстані, варто використати співвідношення між силами взаємодії в повітрі та воді.

Сила взаємодії між точковими зарядами в повітрі може бути визначена за законом Кулона:

F_air = (k * |q1 * q2|) / r^2,

де F_air - сила взаємодії в повітрі,

k - електрична стала (9 * 10^9),

|q1 * q2| - модуль добутку зарядів зарядів q1 та q2,

r - відстань між зарядами.

Сила взаємодії між точковими зарядами в воді може бути визначена за аналогічним законом Кулона, але з врахуванням діелектричної проникності води:

F_water = (k * 81 * |q1 * q2|) / r^2.

Щоб сила взаємодії між зарядами в воді була такою самою, як у повітрі, треба рівняти обидві формули:

F_air = F_water.

(k * |q1 * q2|) / r^2 = (k * 81 * |q1 * q2|) / r^2.

Вилучаємо коефіцієнт k і модуль добутку зарядів |q1 * q2|:

1/r^2 = 81/r^2.

У рівнянні залишилося лише один параметр - відстань між зарядами, r. Звертаємо увагу, що відстань між зарядами має бути в квадраті, оскільки вони поділені на квадрат в обох випадках. Добуток х на х дає х^2.

1 = 81.

З цього рівняння можна обчислити, що відстань між зарядами не повинна змінюватися, щоб сила взаємодії була такою самою.