Даю 50 балів!!!Визначте напруженість поля в точці, роміщеній посередині між зарядами 200 нКл i -300

нКл, що містяться в гасі на відстані 10 см один від одного. Діелектричну проникність гасу вважайте рівною 2.1. Попередження: якщо хтось напише щось дурне -бан.​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванькова Елизавета.

Відповідь: Напруженість електричного поля в точці, розташованій посередині між двома зарядами, можна визначити за допомогою закону Кулона. Закон Кулона стверджує, що напруженість електричного поля (E) залежить від заряду (Q) і відстані (r) між точкою і зарядом і визначається такою формулою:

E = k * Q / r^2

де k - електрична стала Кулона, рівна 8,99 * 10^9 Н м^2/Кл^2.

В даному випадку, для обчислення напруженості поля в точці між зарядами, ми розглядаємо два заряди зі значеннями 200 нКл та -300 нКл, розміщених на відстані 10 см один від одного.

Застосуємо формулу для кожного заряду:

Е1 = (8,99 * 10^9 Н м^2/Кл^2) * (200 * 10^(-9) Кл) / (0,05 м)^2

Е2 = (8,99 * 10^9 Н м^2/Кл^2) * (-300 * 10^(-9) Кл) / (0,05 м)^2

Посередині між цими зарядами напруженість поля буде сумою напруженості від кожного заряду:

Е = Е1 + Е2

Обчислимо значення:

Е1 = (8,99 * 10^9 Н м^2/Кл^2) * (200 * 10^(-9) Кл) / (0,05 м)^2 ≈ 7.194 * 10^6 Н/Кл

Е2 = (8,99 * 10^9 Н м^2/Кл^2) * (-300 * 10^(-9) Кл) / (0,05 м)^2 ≈ -10.791 * 10^6 Н/Кл

Е = Е1 + Е2 ≈ 7.194 * 10^6 Н/Кл + (-10.791 * 10^6 Н/Кл) ≈ -3.597 * 10^6 Н/Кл

Таким чином, напруженість електричного поля в точці, розташованій посередині між зарядами 200 нКл і -300 нКл, на відстані 10 см один від одного в газі з діелектричною проникністю 2.1, становить приблизно -3.597 * 10^6 Н/Кл.

Пояснення: