24. Завдання 1. Під тиском. Цеглину розмірами 8*12*25 см ставлять на горизонтальну поверхню B

різних ПОЛОЖЕННЯХ. Чому дорівнюватиме найменший тиск на поверхню? Маса цеглини m = 6 кг, прискорення вільного падіння g = 10 м/с². Відповідь надати у кПа.

Ответы на вопрос

Отвечает Анисимова Елизавета.

Ответ:

Найменший тиск на поверхню виникає, коли цеглина стоїть вертикально на одному з ребер розміру 8 см x 12 см.

Для знаходження тиску використаємо формулу:

Тиск (P) = Сила (F) / Площа (A)

Сила, яка діє на цеглину, це її вага:

F = m * g,

де m - маса цеглини, g - прискорення вільного падіння.

Площа, на яку діє сила, це площа основи цеглини:

A = довжина * ширина = 8 см * 12 см. Підставимо значення у формулу тиску:

P = F / A = (m * g) / A.

Переведемо значення маси з кілограмів у грами:

m = 6 кг = 6000 г.

Підставимо значення:

P = (6000 г * 10 м/с²) / (8 см * 12 см).

Переведемо одиниці відповідно до SI:

P = (6000 г * 10 м/с²) / (0.08 м * 0.12 м) = 50000 Н / (0.0096 м²).

P ≈ 5208333.33 Па ≈ 5208.33 кПа.

Таким чином, найменший тиск на поверхню цеглини становить приблизно 5208.33 кПа.

Объяснение:

оформите самі