В алюмінієвій каструлі, маса якої 800 г, нагрівають 5 кг води від 10⁰ до кипіння. Визначте

кількість теплоти, необхідну для нагрівання: 1) каструлі; 2) води.

Ответы на вопрос

Отвечает Турпанов Михаил.

Відповідь:Для розрахунку кількості теплоти, необхідної для нагрівання каструлі і води, використаємо формулу:

Q = m * c * ΔT,

де:

Q - кількість теплоти (у джоулях),

m - маса речовини (у кілограмах),

c - специфічна теплоємність речовини (у джоулях на кілограм на градус Цельсія),

ΔT - зміна температури (у градусах Цельсія).

1)Для каструлі:

m_к = 800 г = 0,8 кг (переведемо масу в кілограми)

c_к - специфічна теплоємність алюмінію приблизно 900 Дж/кг·°C.

ΔT_к - зміна температури для алюмінієвої каструлі не вказана, але, якщо ми припустимо, що каструлю нагрівають від кімнатної температури (приблизно 20°C) до температури кипіння води (100°C), то ΔT_к = 100°C - 20°C = 80°C.

Тепер обчислимо Q_к для каструлі:

Q_к = m_к * c_к * ΔT_к = 0,8 кг * 900 Дж/кг·°C * 80°C = 57,600 Дж.

2)Для води:

m_в = 5 кг

c_в - специфічна теплоємність води приблизно 4,186 Дж/г·°C (це зазвичай використовується для води).

ΔT_в - зміна температури для води від 10°C до кипіння (100°C):

ΔT_в = 100°C - 10°C = 90°C.

Тепер обчислимо Q_в для води:

Q_в = m_в * c_в * ΔT_в = 5 кг * 4,186 Дж/г·°C * 90°C = 18837 Дж.

Отже, кількість теплоти, необхідна для нагрівання:

1)каструлі - 57,600 Дж;

2)води - 18,837 Дж.