знайти потужність випромінювання з бічної поверхні циліндру, якщо температура бічної поверхні

циліндру дорівнює 150°C. довжина циліндра 50см, а його діаметр 8см.

Ответы на вопрос

Отвечает Емильянова Виталина.

Ответ:

P = ε * σ * A * ΔT^4,

де:

P - потужність випромінювання (у Ватах),

ε - емісійний коефіцієнт (для матеріалу циліндра),

σ - постійна Стефана-Больцмана (σ ≈ 5.67 × 10^-8 Вт/(м^2 * К^4)),

A - площа бічної поверхні циліндра,

ΔT - різниця температур (в Кельвінах).

Спочатку переведемо температуру з градусів Цельсія в Кельвіни:

Т (в Кельвінах) = Т (в градусах Цельсія) + 273.15.

Т (в Кельвинах) = 150 + 273.15 = 423.15 К.

Знайдемо площу бічної поверхні циліндра. Площа бічної поверхні циліндра може бути обчислена за формулою:

A = 2πrh,

де:

π - математична константа (приблизно 3.14159),

r - радіус циліндра (половина діаметра),

h - висота циліндра.

У нашому випадку:

r = 8 см / 2 = 4 см = 0.04 м,

h = 50 см = 0.5 м.

A = 2π * 0.04 м * 0.5 м ≈ 0.1257 м^2.

P = ε * σ * A * ΔT^4.

P = ε * 5.67 × 10^-8 Вт/(м^2 * К^4) * 0.1257 м^2 * (423.15 К - 273.15 К)^4.

P = ε * 5.67 × 10^-8 Вт/(м^2 * К^4) * 0.1257 м^2 * (150 °C + 273.15 К - 273.15 К)^4.

P = ε * 5.67 × 10^-8 Вт/(м^2 * К^4) * 0.1257 м^2 * (150)^4.