Три лампи опором 18 Ом з’єднали паралельно. Визначити загальний опір цього

з’єднання.                                                    ​

Ответы на вопрос

Отвечает Galushka Zahar.

Дано:

R_{1} = R_{2} = R_{3} = R= 18 Ом

Знайти: R_{\text{o}} - ?

Розв'язання. Скористаємося правилом знаходження загального опору провідників, що з'єднані паралельно між собою:

\dfrac{1}{R_{\text{o}}}  = \dfrac{1}{R_{1}} + \dfrac{1}{R_{2}} + \dfrac{1}{R_{3}}

\dfrac{1}{R_{\text{o}}}  = \dfrac{1}{R} + \dfrac{1}{R} + \dfrac{1}{R}

\dfrac{1}{R_{\text{o}}}  = \dfrac{3}{R}

R_{\text{o}} = \dfrac{R}{3}

Знайдемо значення шуканої величини:

R_{\text{o}} = \dfrac{18}{3} = 6 Ом

Відповідь: 6 Ом.