маса сумішів криптону й аргону дорівнює 62г визначе масу аргону в цій суміші якщо її вурішся

енергія за температури 27 становить 3,74кдж

Ответы на вопрос

Отвечает Соболь Данил.

Ответ: 20 г

Объяснение: спільна енергія суміші рівна сумі енергій складових:

Uзаг=U1+U2

U=(3/2)*R*T*m/Mr, де (3/2)*R*T - рівні для обох складових або коефіцієнти

тоді

Uзаг=(3/2)*R*T*((m1/Mr1)+(m2/Mr2)), де m2=mзаг-m1

Uзаг=(3/2)*R*T*((m1/Mr1)+(mзаг-m1/Mr2))

тоді, після підстановки

(3*8,3*300/2)*((m1*10^3/40)+((62*10^(-3)-m1)*10^3/84))=3,74*10^3

скорочуємо на 10^3, переносимо усі вирази за другими дужками за іншу сторону '=' та зводимо до спільного знаменника 840 (зручні множники)

(21*m1 + 62*10^(-2) - 10*m1)/840 = 10^(-3)

11*m1 + 62*10^(-2)=840*10^(-3)

11*m1 + 62*10^(-2)=84*10^(-2)

11*m1 = 84*10^(-2) - 62*10^(-2) = 22*10^(-2)

m1=2*10^(-2) (кг) = 20 г