uzunligi 30 sm va qalinligi 2sm bolgan jism ning massasi 1,2kg ga teng.Shu jismning zichligini

toping​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

l=30sm

s=2sm

m=1,2kg

Найти:p

Формула:

V=s×h

h=l

p=m/v

Решение:

V=2×30=60sm

p=1,2/60=0.02

Javob:p=0.02