Склянку з спиртом опущений капіляр, діаметр внутрішнього каналу якого дорівнює 0,2мм. На яку

висоту підніметься спирт у трубці?(Густина спирту 800 кг/м 3 , поверхневий натягу спирту 22,8 мН/м)

Ответы на вопрос

Отвечает Карлин Даша.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

d = 0,2 мм  

r = d/2 = 0,1 мм = 0,1·10⁻³ м

_____________________

h - ?

h = 2·σ / (ρ·g·r)

h = 2·22,8·10⁻³ / (800·10·0,1·10⁻³) ≈ 57·10⁻³ м     или       57 мм