До якого тиску підкачали футбольний м'яч об'ємом V = 3 л. якщо при цьому було зроблено n = 40

качань поршневого насоса? За кожне качання насос захоплює з атмосфери Vо= 150 см^3 повітря. Спочатку м'яч був порожній. Атмосферний тиск ро = 10^5 Па​

Ответы на вопрос

Отвечает Пилипенко Данил.

Ответ:

2·10^5 Па

Объяснение:

Дано:

V = 3 л = 3·10-³ м³

n = 40

V0 = 150 см³ = 150·10^-6 м³

р0 = 10^5 Па                      

р - ?

_________________________________

Об'єм повітря за n хитань насоса:

V1=n*V0=40*150·10^-6= 6·10^-6 м³

Об'єм і маса повітря в 2 рази перевищують об'єм м'яча і масу повітря при атмосферному тиску. Таким чином, м'яч накачаний до тиску:

p=(n*V0*p0)/(V1) = (40*150·10^-6*10^5)/3·10^-3 = 2·10^5 Па