Даю 50 б!!! Екран міститься на відстані 1 м від дифракційної решітки. На решітку перпендикулярно

до її поверхні падає світло довжиною хвилі 700 HM.Відстань між двома максимумами першого порядку на екрані дорівнює 25 см. Знайдіть період решітки та максимальний порядок спектра ​.​​

Ответы на вопрос

Отвечает Литвинов Григорий.

Ответ:

З допомогою формули дифракційної решітки, ми можемо визначити період решітки (d):

d sinθ = mλ,

де θ - кут дифракції, m - порядок максимуму і λ - довжина хвилі світла.

Звідси ми можемо визначити період решітки:

d = mλ / sinθ.

Ми можемо вважати, що максимуми першого порядку знаходяться під кутом θ ≈ tanθ = opposite/adjacent = 25 см / 1 м = 0.25.

Тому:

d = mλ / sinθ = (1)(700 нм) / sin(0.25) ≈ 2.55 мкм.

Таким чином, період решітки дорівнює 2.55 мкм.

Максимальний порядок спектра можна визначити, використовуючи формулу:

m = (d / λ) + 1,

де m - порядок максимуму, d - період решітки і λ - довжина хвилі світла.

Ми можемо вважати, що максимальний порядок спектра досягається, коли sinθ = 1, тобто коли θ = 90 градусів.

Тому:

m = (d / λ) + 1 = (2.55 мкм / 700 нм) + 1 ≈ 4.64.

Отже, максимальний порядок спектра дорівнює 5 (округлення до більшого цілого числа).