1. Знайдіть масу бензину в пляшці емністю 2 л. 2. Знайдіть масу гасу в канiстрi емністю 5 л. 3.

Знайдіть масу ртуті у флаконі емністю 50 мл. 4. Чому дорівнюе маса тіла, на яке на поверхні Землі дiе сила тяжіння 850 Н? 5. Нерухоме тіло якої маси на поверхні Землi важить 200 H? ПОМОГИТИ

Ответы на вопрос

Отвечает Перевощикова Вика.

Відповідь:

1.Для того щоб знайти масу бензину в пляшці, потрібно знати щільність бензину. Нехай щільність бензину дорівнює 0,7 г/см³. Оскільки об’єм пляшки дорівнює 2 л = 2000 см³, то маса бензину в пляшці буде:

маса = об’єм × щільність = 2000 см³ × 0,7 г/см³ = 1400 г

Відповідь: 1400 г.

2.Щоб знайти масу газу в каністрі, потрібно знати щільність газу. Нехай щільність газу дорівнює 1,2 г/л. Оскільки об’єм каністри дорівнює 5 л = 5000 см³, то маса газу в каністрі буде:

маса = об’єм × щільність = 5000 см³ × 1,2 г/л = 6000 г

Відповідь: 6000 г.

3.Для того щоб знайти масу ртуті у флаконі, потрібно знати щільність ртуті. Нехай щільність ртуті дорівнює 13,6 г/см³. Оскільки об’єм флакона дорівнює 50 мл = 50 см³, то маса ртуті у флаконі буде:

маса = об’єм × щільність = 50 см³ × 13,6 г/см³ = 680 г

Відповідь: 680 г.

4.Маса тіла дорівнює силі тяжіння, поділеній на прискорення вільного падіння на поверхні Землі, яке дорівнює близько 9,8 м/с²:

маса = сила тяжіння / прискорення вільного падіння = 850 Н / 9,8 м/с² ≈ 86,7 кг

Відповідь: 86,7 кг.

5.Маса тіла може бути знайдена за формулою:

m = F/g

де F - сила тяжіння, а g - прискорення вільного падіння, яке на поверхні Землі дорівнює близько 9,81 м/с².

Отже, знаючи, що на поверхні Землі тіло важить 200 H, можемо знайти його масу:

m = F/g = 200 H / 9,81 м/с² ≈ 20,38 кг

Пояснення: