СРОЧНО .Під дією сили 160 Н пружина стиснулася на 2 мм.На скільки вона стиснеться під дією сили 0,8

кН?

Ответы на вопрос

Отвечает Пономарев Ваня.

Дано:

  • Сила, що діє на пружину: F1 = 160 Н
  • Стиснення пружини за дії першої сили: x1 = 2 мм = 0,002 м
  • Необхідна сила: F2 = 0,8 кН = 800 Н

Припустимо, що пружина є ідеальною, тобто вона діє згідно з законом Гука:

F = kx,

де F - сила, яка діє на пружину, x - стиснення пружини, а k - коефіцієнт жорсткості пружини.

З цього випливає, що коефіцієнт жорсткості пружини можна визначити, поділивши силу на стиснення:

k = F1 / x1 = 160 Н / 0,002 м = 80 000 Н/м

Тепер можна використати цей коефіцієнт жорсткості, щоб визначити стиснення пружини при дії другої сили:

x2 = F2 / k = 800 Н / 80 000 Н/м = 0,01 м = 10 мм

Отже, пружина стиснеться на 10 мм під дією сили 0,8 кН.

Отвечает Ковальчук Віка.
Розуміємо, що в обидвах випадках пружина одна й та сама, тобто жорсткість у неї буде сталою. Знайдемо цю жорсткість із першої формули. Потім застосовуючи знання про жорсткість і новій силі, можемо знайти стискання.
Я позначаю стискання/видовження як дельта l, але в деяких книжках пишуть як х