ДАЮ 100 БАЛЛІВ Відповісти на запитання : 1) Які досліди Фарадея довели існування електромагнітної

індукції ? Пояснити. 2) Що таке електромагнітна індукція і магнітний потік ? Формула магнітного потоку та одиниці виміру ? 3) При якому розташуванні контура до вектора магнітної індукції буде максимальне значення магнітного потоку"Ф" ? 4) Що таке "індукція" і ЕРС індукції ? 5)Основні формули для розрахунків .

Ответы на вопрос

Отвечает Брагарчук Даня.

Ответ:

1.Фарадей провів досліди з індукцією електричного струму у вторинній обмотці, коли змінював магнітне поле у близькому до неї первинному контурі. Фарадей виявив, що зміна магнітного поля у первинному контурі породжує електричні струми у вторинному контурі, що довело існування електромагнітної індукції.

2.Електромагнітна індукція - це процес генерації електричної напруги в котушці, який виникає під час зміни магнітного поля у її близькому середовищі. Магнітний потік - це кількість магнітних ліній, які проходять через певну поверхню. Формула магнітного потоку: Ф = B * S * cos(θ), де B - магнітна індукція, S - площа поверхні, що перетинає магнітні лінії, θ - кут між вектором магнітної індукції та нормаллю до поверхні. Одиниці виміру магнітного потоку - Вб (вебер).

3.Максимальне значення магнітного потоку буде, якщо контур розташований перпендикулярно до вектора магнітної індукції.

4.ндукція - це генерація електричної напруги у котушці, що виникає під час зміни магнітного поля. ЕРС індукції - це електрична напруга, яка виникає в котушці або проводі під час зміни магнітного поля у її близькому середовищі.

5.Основні формули для розрахунків:

Ф = B * S * cos(θ) - формула магнітного потоку;

ε = -N * (dФ/dt) - формула ЕРС індукції, де N - кількість витків у котушці, Ф - м