Чи витримає мідний дріт із площею поперечного перерізу 2мм2 вантаж масою 20 кг? Обгрунтуйте свою

відповідь

Ответы на вопрос

Отвечает Тараканов Виталя.

Для вирішення цієї задачі потрібно використати закон Гука, який говорить, що напруження, що виникає в тонкому стержні при його розтягу або стисканні, пропорційне деформації, і обернено пропорційне перерізу стержня.

Закон Гука можна записати у вигляді:

σ = F / A,

де σ - напруження (в Па), F - сила (в Н), яка діє на стержень, A - площа поперечного перерізу стержня (в м²).

Щоб визначити, чи витримає мідний дріт навантаження масою 20 кг, необхідно визначити силу, яка діє на стержень. Сила, яка діє на стержень, дорівнює масі навантаження, помноженій на прискорення вільного падіння g ≈ 9,8 м/с²:

F = mg = 20 кг × 9,8 м/с² = 196 Н.

Площа поперечного перерізу дроту A = 2 мм² = 2 × 10^-6 м².

Таким чином, напруження σ, яке виникає в мідному дроті, буде:

σ = F / A = 196 Н / (2 × 10^-6 м²) ≈ 98 мегапаскалів.

Для порівняння, межа міцності міді зазвичай становить близько 200-220 МПа, тому мідний дріт з площею поперечного перерізу 2 мм² повинен витримати навантаження масою 20 кг без пошкоджень або ламкості. Отже, ми можемо стверджувати, що мідний дріт витримає навантаження масою 20 кг.