4) Бак имеет высоту в 150 см. На одну треть бак заполнен водой, а в оставшийся объем налита

масло. Определите давление на дно бака. (плотность воды р=1 г/см3, плотность масла р=900 кг/м3) отдам все баллы

Ответы на вопрос

Отвечает Муляр Ярик.

Відповідь:

Приблизно 4605 Па.

Пояснення:

Для того, щоб знайти давлення на дно бака, спочатку потрібно знайти масу рідини, що налита в бак.

Об'єм бака:

V = S * h = π * r^2 * h = π * (d/2)^2 * h = π * (150/2)^2 * 100 см^3 = 883572 см^3

Об'єм води в баку:

V_води = V / 3 = 883572 / 3 = 294524 см^3

Маса води в баку:

m_води = V_води * p_води = 294524 * 1 = 294524 г

Об'єм масла в баку:

V_масла = V - V_води = 589048 см^3

Маса масла в баку:

m_масла = V_масла * p_масла = 589048 * 0,9 = 530143,2 г

Загальна маса рідини в баку:

m_рідини = m_води + m_масла = 294524 + 530143,2 = 824667,2 г

Тепер можемо знайти давлення на дно бака за допомогою формули:

p = m*g/A

де m - маса рідини в баку, g - прискорення вільного падіння, A - площа дна бака.

Прискорення вільного падіння:

g = 9,8 м/с^2

Площа дна бака:

A = S = π * r^2 = π * (d/2)^2 = π * (150/2)^2 = 17671,97 см^2

Площа дна бака в метрах:

A_метри = A / 10000 = 1,767197 м^2

Тепер можемо знайти давлення на дно бака:

p = m*g/A_метри = 824,667.2 * 9.8 / 1.767197 ≈ 4605 Па

Отже, давлення на дно бака дорівнює приблизно 4605 Па.