В одне коліно U-подібної трубки площею поперечного перерізу 1,5 см2 налили воду масою 75 г. Якої

висоти має бути стовпчик нафти, налитої в інше коліно ? Густина нафти 800 кг/м3 .

Ответы на вопрос

Отвечает Шнягин Никита.

Дано:

S1 = 1.5 см2 = 0.00015 м2

m = 75 грамм = 0.075 кг

h (нефть) = ?

ро (нефть) = 800 кг/м3

Решение:

Для начала составим пропорцию

h1     pо2

---- = ------

h2    ро1

____________________________

h1 = p / (ро * g)

p = F1 / S1

F = m * g

F = 0.075 кг * 10 м/с2 = 0.75 Н

p = 0.75 Н / 0.00015 м2 = 5000 Па

h1 = 5000 Па / 10000 = 0.5 м

То есть, пропорция такова:

0.5 м     800 кг/м3

--------- = ---------------

х м         1000 кг/м3

Отсюда: х = 0.5 м * 1000 кг/м3 / 800 кг/м3 = 0.625 м

Ответ: 0.625 м