дві кульки розміщені на одній вертикалі На відстані 10 м одна від одної одночасно верхню кульку

кидають вертикально вниз із початковою швидкістю 25 м за секунду а нижню просто відпускають Через який час кульки зіткнуться. Допоможіть будь ласка розв'язати задачу з фізики потрібно дуже терміново даю 30 балів​

Ответы на вопрос

Отвечает Старшинова Софья.

Ответ:

приблизно через 2.02

Объяснение:

Для розв'язання задачі варто визначити, як довго кулька, кинута вертикально вниз, дістане до рівня, на якому знаходиться нижня кулька, а потім визначити загальний час до зіткнення кульок.

Час, за який верхня кулька дістане до рівня нижньої кульки, можна знайти з формули для вертикального руху зі сталою прискоренням:

s = ut + (1/2)at^2

де s - пройдений шлях (відстань між кульками), u - початкова швидкість (25 м/с), a - прискорення (9,8 м/с^2), t - час, за який кулька дістане до рівня нижньої кульки.

Знаходимо t:

10 = 25t + (1/2)(-9,8)t^2

0 = -4.9t^2 + 25t - 10

розв'язуючи квадратне рівняння, отримуємо:

t = 0.41 с

Час, за який кульки зіткнуться, визначимо з формули для вертикального руху без початкової швидкості:

s = (1/2)at^2

де s - відстань між кульками, a - прискорення (9,8 м/с^2), t - загальний час до зіткнення кульок.

Знаходимо t:

10 = (1/2)(9,8)t^2

t = sqrt(20/9.8)

t ≈ 2.02 с

Отже, кульки зіткнуться приблизно через 2.02 с після початку руху верхньої кульки.