Укажите с какой силой выталкивается керосином кусок стекла объёмом 15 см³ g = 9,8 Н/кг Ответ

откругли до десятых

Ответы на вопрос

Отвечает Щербакова Софья.

Ответ:

F(Арх) = 0.1 Н

Объяснение: для розв'язання задачі скористуємося законом Архімеда:

F(Арх) = p(рід.) * g * V(зан. ч. т.), де F(Арх) - сила Архімеда (сила, з якою газ або рідина виштовхують тіло), p(рід.) - густина рідини/газу, g - прискорення вільного падіння (= 10 м/с²), V(зан. ч. т.) - об'єм зануреної частини тіла у рідину або газ.

Густина - табличне значення, одже р(киросину) = 0.8 * 10³кг/м³.

Не забуваємо об'єм перевести у системні одиниці - кубічні метри:

V = 15 cм³ = 15 * 10⁻⁶м³

Одже, всі величини у нас є, тому підставляємо і рахуємо:

F(Арх) = 0.8 * 10³ * 9.8 * 15 * 10⁻⁶ = 0.1 (Н).

Відповідь: F(Арх) = 0.1 Н