яку кількість кам'яного вугілля потрібно спалити у печі, ККД якої 40%, для перетворення на пару 400

г води? Початкова температура води 20 С

Ответы на вопрос

Отвечает Веремьева Евгения.

Для вирішення цієї задачі потрібно використати формулу для обчислення кількості теплоти, яка виділяється при згорянні кам'яного вугілля:

Q = m C ΔT

де Q - кількість теплоти, м - маса кам'яного вугілля, C - теплоємність кам'яного вугілля, ΔT - різниця температур.

Для обчислення маси кам'яного вугілля потрібно знати його опалову теплоту (Якщо вона не дана в умові, то можна взяти середню значення для кам'яного вугілля - 25 МДж/кг) і ККД печі.

m = Q / (LHV η)

де LHV - опалова теплота кам'яного вугілля, η - ККД печі.

Тепер можемо обчислити масу кам'яного вугілля:

m = Q / (LHV η) = 400 г 4,18 Дж/(гС) (100 - 20) С / (25 МДж/кг 0,4) ≈ 2,8 кг

Отже, для перетворення на пару 400 г води необхідно спалити близько 2,8 кг кам'яного вугілля. Варто зазначити, що це лише орієнтовне значення, оскільки реальна кількість вугілля може залежати від багатьох факторів, таких як якість палива, ефективність печі тощо.