На тонку прозору плівку нормально падає з повітря пучок монохроматичного світла з довжиною хвилі

480нм. У міру збільшення товщини плівки спостерігаються поперемінно максимуми і мінімуми відбивання світла. Показник заломлення матеріалу плівки дорівнює 1.5. На скільки потрібно збільшити товщину плівки, щоб один максимум змінився іншим ?

Ответы на вопрос

Отвечает Шарненков Антон.

Відповідь:

160нм

Пояснення:

Максимуми відбиття світла спостерігаються, коли виконується умова 2nd = (m + 1/2)λ, де n - показник заломлення матеріалу плівки, d - товщина плівки, λ - довжина хвилі світла, а m - ціле число. Щоб один максимум змінився іншим, m повинно змінитися на 1. Тому товщина плівки повинна збільшитися на Δd = λ / 2n = 480нм / (2 * 1.5) = 160нм.