6. За допомогою гідравлічного домкрата піднімають плиту масою 800 кг. Для цього до меншого поршня

домкрата пло- щею 6 см² прикладають силу 200 Н. Визначте площу більшого поршня домкрата. Вагу поршнів і рідини, а також тертя не враховуйте. A 240 см² Б 300 см² В 480 см² Г 960 см²​

Ответы на вопрос

Отвечает Царкова Рената.

Для розрахунку площі більшого поршня домкрата спершу використаємо принцип Паскаля, який стверджує, що тиск у гідравлічному пристрої рівномірно розподіляється. Тому тиск на обох поршнях буде однаковий.

Тиск можна обчислити за формулою:

Тиск = Сила / Площа

Тиск на меншому поршні:

P1 = F1 / A1

де F1 = 200 Н (сила, яку прикладають до меншого поршня) і A1 = 6 см² (площа меншого поршня).

Тепер розрахуємо силу, яка діє на більший поршень. Задана маса плити - 800 кг, тому сила, яка діє на більший поршень (F2), дорівнює масі плити помноженій на прискорення вільного падіння (g = 9.81 м/с²):

F2 = маса * g

F2 = 800 кг * 9.81 м/с²

F2 = 7848 Н

Оскільки тиск на обох поршнях однаковий:

P1 = P2

F1 / A1 = F2 / A2

Ми знаємо значення F1, A1 та F2 і хочемо знайти A2 (площу більшого поршня). Розрахуємо:

A2 = F2 * A1 / F1

A2 = (7848 Н * 6 см²) / 200 Н

A2 = 240 см²

Отже, площа більшого поршня домкрата дорівнює 240м².