На якій відстані розташовані заряди 4107 Кл і 5-107 Кл, якщо сила їх взаємодії у вакуумі дорівнює

102 H?​

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Дима.

Ответ:

Закон Кулона говорить, що сила взаємодії між двома зарядами пропорційна добутку їх зарядів і обернено пропорційна квадрату відстані між ними:

F = k * (q1 * q2) / r^2

де F - сила взаємодії, q1 і q2 - заряди зарядів, r - відстань між зарядами, k - електростатична стала, яка дорівнює 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2.

Застосуємо цей закон до нашої задачі:

102 = 9 * 10^9 * (4107 * 5 * 10^-7) / r^2

Розв'язавши рівняння відносно r, отримаємо:

r = sqrt((9 * 10^9 * 4107 * 5 * 10^-7) / 102) = 0.003 м = 3 мм

Отже, заряди розташовані на відстані 3 мм один від одного.