У скільки разів збільшиться роздільна здатність біологічного мікроскопа при розгляді

мікроорганізмів, якщо їх помістити в гліцерин з показником заломлення рівним 1,47?

Ответы на вопрос

Отвечает Рошташ Петя.

Ответ:

роздільна здатність мікроскопа збільшиться в 1.47 рази при розгляді мікроорганізмів у гліцерині з показником заломлення 1.47

Объяснение:

Роздільна здатність мікроскопа визначається формулою:

D = 0.61 * λ / N.A.

де λ - довжина хвилі світла, яке використовується для спостереження, а N.A. - числова апертура об'єктиву мікроскопа.

Якщо помістити мікроорганізми в гліцерин з показником заломлення 1,47, то довжина хвилі світла, що проходить через гліцерин, зменшиться в 1.47 рази відносно довжини хвилі у повітрі. Отже, нова довжина хвилі світла буде:

λ(гліцерин) = λ(повітря) / n(гліцерин) = λ(повітря) / 1.47

Таким чином, роздільна здатність мікроскопа в гліцерині буде:

D(гліцерин) = 0.61 * λ(гліцерин) / N.A.

Підставляючи значення λ(гліцерин), отримаємо:

D(гліцерин) = 0.61 * λ(повітря) / (1.47 * N.A.)

Порівнюючи з формулою роздільної здатності у повітрі, отримуємо:

D(гліцерин) / D(повітря) = λ(повітря) / λ(гліцерин) * N.A. / (1.47 * N.A.)

Скорочуючи N.A. та λ, отримуємо:

D(гліцерин) / D(повітря) = 1.47.